cz | en

MEZOTERAPIE

Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se velmi drobnými injekcemi do střední vrstvy kůže vpravují speciální léčivé roztoky. Mezoterapie se používá nejčastěji k omlazení kůže, zlepšení hydratace kůže, k zmírnění celulitidy, vyhlazení strijí anebo na podporu růstu vlasů. Injekční roztoky, které se na tato ošetření používají, obsahují vitamíny, aminokyseliny, stopové prvky ve vysoké koncentraci. Složení je vždy cílené na danou problematiku, která má být ošetřením řešena.

Ošetření provádí lékař buď ručně, nebo pomocí speciálního aplikátoru. Ošetření není bolestivé. Individuálně může být nepříjemné, pak je vhodné před zákrokem použít znecitlivující krém nebo gel. Zákrok trvá několik minut, ale i déle, záleží na typu ošetření a rozsahu ošetřované plochy.

Po ošetření je patrné začervenání, mohou se objevit stroupky, případně drobné modřinky. Začervenání po několika hodinách mizí. Návrat k běžným aktivitám je možný ihned, následující den je možné použít make up. Dále se doporučuje chránit ošetřovanou oblast před slunečním zářením 1-2 dny po zákroku.

Ošetření není jednorázové, obvykle je potřeba jej opakovat v intervalu 1-4 týdny, dle typu ošetření a použitého přípravku, celkem je doporučeno 4-6 ošetření, následně po absolvování základní kúry jsou možná udržovací ošetření v delších časových intervalech. Celý postup ošetření se stanovuje individuálně.

Efekt není trvalý. Nezabrání následnému stárnutí kůže, ale dočasně výrazně zlepší její stav a vyhladí jemné linky. Celkově tedy se vzhled zlepší. Pro udržení dlouhodobějšího efektu je vhodné kúru opakovat 1x do roka.

Mezoterapii je možné kombinovat s dalšími zákroky.