cz | en

KOSMETOLOGICKÉ PORADENSTVÍ

Moderní doba na nás všechny klade vysoké nároky ve všech směrech. Je žádoucí být aktivní, sledovat moderní trendy a vypadat dobře. Pracujeme déle a tudíž je i celkem přirozené, že se snažíme zpomalovat stárnutí a zakrývat stopy času, které jsou na první pohled viditelné. Tedy více pečujeme o tělo a kůži.

Prevence, případně odstranění některých projevů stárnutí jsou velmi časté otázky. Dále mnoho žen řeší, jak se opět dostat do formy po porodu, potřebují vyhladit bříško, zpevnit pokožku v některých problematických partiích, zlepšit kvalitu vlasů… Na všechny tyto otázky vám též pomůže odpovědět váš dermatolog.

V letním období nám slunce a dovolená zlepšují náladu a cítíme se dobře, uvolněně. Nesmíme však zapomínat na péči o kůži, udržovat ji hydratovanou, vláčnou a hlavně chránit před škodlivými vlivy UV záření. Tuto ochranu ale není dobré podceňovat ani v zimním období.

Zcela nepochybná je souvislost mezi výživou a stavem organismu. Řada nedostatků ve výživě se projeví na kůži.

Pro tělo je optimální pestrá a vyvážená strava a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Jsou ovšem situace, kdy je zátěž organismu extrémně zvýšená nebo zrovna čerstvé zeleniny a ovoce není dostatek. Jsou to zimní období viróz, těhotenství, stres. Čím dál více lidí má množství alergií a některé potraviny prostě konzumovat nemůže. Pak mají své opodstatnění potravinové doplňky.

Objevují se nové pojmy, zejména v souvislosti s prevencí stárnutí. Většina krémů aplikovaných na povrch kůže působí velmi povrchově. Chceme-li ovlivnit hlubší struktury a působit na kůži jako celek, je potřeba volit celkové, tedy vnitřní podání účinných látek. Nutrikosmetika, tedy „kosmetika podávaná vnitřně“, je často zaměřená na konkrétní problém – stárnutí kůže, celulitida, změny spojené s působením slunečního záření, zhoršená kvalita a hustota vlasů.

Další péče je závislá na věku a intenzitě projevů stárnutí kůže. Základem je správný výběr kosmetiky určené pro prevenci stárnutí kůže, tzv. “anti-aging” krémy. Velmi oblíbené jsou výplňové materiály na hlubší vrásky. Ke zmírnění mimických vrásek se používá botulotoxin. Výhodou je dočasné působení v místě aplikace a tím i přirozený vzhled.

Ohledně výběru optimálního přípravku a případně kombinace s jinými procedurami je vhodné konzultovat kožního lékaře. Poradí vám s výběrem a doporučí některé další speciální ošetření.